oprava potrubia

Vyhľadávanie porúch na potrubí

-lokalizácia defektného miesta na potrubí
-trasovanie potrubia
-monitoring potrubia pomocou inspekčných kamier

Problémy s potrubím  – DIAGNOSTIKA ? V prípade potreby prídeme aj do hodiny !

Ročne máme viac ako 2000 výjazdov kvôli oprave potrubia v Bratislave a jej okolí. Máme potrebné technológie na diagnostiku , čistenie a opravu rôznych typov potrubia.

 

Objednajte si obhliadku  alebo realizáciu potrebnej diagnostiky.

V havarijných prípadoch volajte náš dispečing 0911 400 402 od 6:30 do 22:00 alebo sa objednajte cez náš online formulár.

 

AKUSTICKÁ METÓDA

Rôzne môžnosti využiatia pomocou akustickej metódy. Jednoduchý princíp zosilnených akustických signálov – odfiltrovaných od okolitého šumu zaistuje pomerne presnú detekčnú metódu. Akustické vyhladávanie vyžaduje niekolkoročné skúsenosti technikov.

VODÍKOVA METODA

Táto medóda sa pokladá za najpresnejšiu metódu v oblasti vyhladávania porúch. Formovací plyn v zložení 90/10 alebo 95/5 dokonale penetruje cez najrôznejšie formy materialov.

KORELAČNÁ METÓDA

Touto metódou sme schopní zisti na velkú vzialenosť poruchu na potrubí. Princíp je založený na krížovej korelácií. V praxi to znamená že vykonáme krížové meranie šumu na potrubí pomocou korelátora, a softvér nám po vložení vstupných dát vypočíta predpokladané miesto poruchy na potrubí. Táto metóda je vhodná pre rozsiahlejšie vodovodné systémy, teplovody a rozne tipy potrubí od PVC, HDPE, PE , oceľ a liatina.

MONITORING POTRUBIA

Vďaka maximálnej presnosti je tento systém monitoring potrubia najpresnejší. Vonkajší priemer monitorovacej hlavice je len 30 mm, preto použitie kamerového systému má široké využitie v potrubiach aj s menšou dimenziou. Monitoring sa dá vykonať ako na tlakových alebo aj beztlakových potrubiach od dimenzie DN30.

Ďalšou možnosťou pri monitoringu je presné zaznačenie potrubia na povrchu tzv. vytýčenie potrubia. Pri vytýčení dokážeme presne stanoviť svetlosť, polohu potrubia a hĺbku.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať